Yhteystiedot ja organisaatio

Yleinen sähköposti: hopeasompa2018@gmail.com

 

Organisaatio HS2018 Kuhmo:

Järjestelytoimikunnan pj: Marko Pääkkönen, marko.paakkonen(at)kao.fi, 040 709 8432


Järjestelytoimikunnan sihteeri: Sari Puurunen, sari.puurunen(at)kuhmo.net, 044 576 3374


Kilpailun johtaja: Antti Jokela, antti.jokela(at)kuhmo.net, 044 523 4220


Kilpailun varajohtaja: Arto Tolonen, tolonen.arto(at)gmail.com, 044 515  7181


Tiedotustoimikunnan / mediavastuuhenkilö / pj: Tanja Kinnunen, tanttu79(at)gmail.com, 050 302 7029


Viestintäpäällikkö kisatapahtumassa: Heidi Lehikoinen, lehikoinenheidi(at)gmail.com, 040 6643093


Kilpailun sihteeri: Sirpa Härkönen, sirpaharkonen(at)gmail.com, 040 965 2832


Taloustoimikunnan vastuuhenkilö: Anja Heikura, anja.heikura(at)kuhmo.fi


Kilpailun TD: Juha Torvikoski, juha.torvikoski(at)edu.ylivieska.fi, 040 547 8063


Kilpailun assistentti TD: Esko Nyman, esnyman(at)luukku.com    


SHL:n  TNJ: Vesa Mäkipää, vesa.makipaa(at)vrua.fi            


Kuhmon kaupungin edustajat: Tuomas Kettunen ja Timo Heikkilä    


Kisaisäntä / VIP-vastuuhenkilö: Pertti Koivisto        


Kilpailun suojelija: Tytti Määttä        


Kilpailukanslian päällikkö/vastuuhenkilö: Sari Puurunen, sari.puurunen(at)kuhmo.net, 044 576 3374


Ajanoton ja tulospalvelun päällikkö/vastuuhenkilö: Jorma Tuomimäki, jorma(at)extime.fi, 040 500 7031


Ratamestarit: Juha Kolehmainen, juha.kolehmainen(at)kuhmo.fi, 044 725 5420,

Paavo Puurunen, paavo.puurunen(at)kuhmo.net, 044 020 0172


Hiihtotapavalvonnan päällikkö:


Stadionpäällikkö: Petri Koivisto, petri.koivisto74(at)gmail.com, 040 526 4968


Lähdön päällikkö /vastuuhenkilö: Jouko Kinnunen        


Maalin päällikkö /vastuuhenkilö: Pertti Lyytinen        


Kuuluttamon vastuuhenkilö: Aki Tuovinen, aki.re.tuovinen(at)gmail.com, 040 039 7109


Turvallisuuspäällikkö / Turvallisuustoimikunnan pj:    Ilmo Pulkkinen, ilmo.pulkkinen(at)luukku.com, 040 524 8721        


Ensiavun päällikkö: 


Talkoopäällikkö: Marjut Pääkkönen, marjut.a.paakkonen(at)gmail.com, 040 547 9926


Kisaravintolan ja kisapaikan myyntitoiminnan vastuuhlö: Tanja Kinnunen, tanttu79(at)gmail.com, 050 302 7029


Poolialueen rakentamisen ja –huollon vastuuhenkilö: Paavo Puurunen, paavo.puurunen(at)kuhmo.net, 044 020 0172


Palkinnot ja palkintojenjako, vastuuhenkilö: Niina Kähkönen, niina.kahkonen(at)kuhmo.fi, 040 581 8965