Kilpailutoiminta

Mäkihypyn ja yhdistetyn kansallinen kilpailukalenteri 2017-2018

Tarkemman kilpailukalenterin (sarjat ym. lisätiedot) löydät tämän linkin takaa (päivitetty 6.2.)

Kilpailukutsut löytyvät alla olevista linkeistä.

Marraskuu 2017    
18.-19.11. Ensilumen kilpailu, Veikkaus-cup, SM     Rovaniemi   
23.-26.11. Ruka Nordic Ruka  
       
Joulukuu 2017    
5.12. Junioricup Taivalkoski
6.12. Veikkaus-cup Taivalkoski  
9.-10.12. Veteraanikisat Taivalkoski  
16.-17.12. Continental Cup Lahti // Siirretty Rukalle  
30.12. Junioricup Vuokatti  
31.12. Nuorten SM Vuokatti  
       
Tammikuu 2018    
6.-7.1. Junioricup, Veikkaus-cup Kuopio  
13.-14.1. Continental Cup Ruka  
17.1. Suurmäen SM, Veikkaus-cup Lahti  
20.-21.1. Junioricup Lahti  
26.-28.1. PM-kisat, avoimet Vuokatti  
       
Helmikuu 2018    
3.2. kansallinen kilpailu Jämsänkoski  
4.2. Junioricup ja veteraanit
Tampere  
10.-11.2. Junioricup, Veikkaus-cup Jyväskylä  
16.-18.2. Veteraani SM Rovaniemi  
17.2. Junioricup Siilinjärvi  
24.-25.2. Junioricup Kitee (tietoja päivitetty 17.11.)  
       
Maaliskuu 2018    
3.-4.3. Salpausselän kisat Lahti  
4.3. Kyöpelin kisat Suonenjoki (tietoja päivitetty 8.1.)  
10.3. kansallinen kilpailu Lieto // PERUTTU  
17.-18.3. Hopeasompa Rovaniemi  
18.3. Teuvo Koljosen muistokisat Joensuu Pyhäselkä // PERUTTU  
24.-25.3. Pienmäen SM, Veikkaus-cup Taivalkoski (tietoja päivitetty 6.10.)  
       
Huhtikuu 2018    
8.4. Kuilun kisat Siilinjärvi (tietoja päivitetty 15.3.)  
       
       
Kansainväliset mestaruuskilpailut 2018    
19.-21.1. Lentomäen MM Oberstdorf (GER)  
26.-28.1. PM-kilpailut Vuokatti  
27.1.-4.2. Nuorten MM Goms-Kandersteg (SUI)  
9.-25.2. Olympialaiset Pyeongchang (KOR)  
       
Suomessa järjestettävät kansainväliset kilpailut 2017-2018  
25.-27.11. Ruka Nordic  Ruka  
16.-17.12. Continental Cup Lahti // Siirretty Rukalle  
13.-14.1. Continental Cup Ruka  
26.-28.1. PM-kilpailut Vuokatti  
3.-4.3. Salpausselän kisat Lahti  
       
SM-kilpailut ja HS-kilpailut 2017-2018    
18.-19.11. SM-kilpailu Rovaniemi  
31.12. Nuorten SM Vuokatti  
17.1. SM-suurmäki Lahti  
17.-18.3. HS-kilpailu Rovaniemi  
24.-25.3. SM-pienmäki Taivalkoski  
       
Junioricup    
5.12. Taivalkoski    
30.12. Vuokatti    
6.-7.1. Kuopio    
20.-21.1. Lahti    
4.2. Tampere    
10.-11.2. Jyväskylä    
17.-18.2. Siilinjärvi    
10.-11.3. Kitee    
17.-18.3.  Rovaniemi (HS)