Kilpailutoiminta

Mäkihypyn ja yhdistetyn kansallinen kilpailukalenteri 2017-2018

Tarkemman kilpailukalenterin (sarjat ym. lisätiedot) löydät tämän linkin takaa (päivitetty 6.10.)

Kilpailukutsut löytyvät alla olevista linkeistä.

Marraskuu 2017    
18.-19.11. Ensilumen kilpailu, Veikkaus-cup, SM     Rovaniemi   
23.-26.11. Ruka Nordic Kuusamo  
       
Joulukuu 2017    
5.12. Junioricup Taivalkoski
6.12. Veikkaus-cup Taivalkoski  
9.-10.12. Veteraanikisat Taivalkoski  
16.-17.12. Continental Cup Lahti  
30.12. Junioricup Vuokatti  
31.12. Nuorten SM Vuokatti  
       
Tammikuu 2018    
6.-7.1. Junioricup, Veikkaus-cup Kuopio  
13.-14.1. Continental Cup Kuusamo  
17.1. SM-suurmäki Lahti  
20.-21.1. Junioricup Lahti  
26.-28.1. PM-kisat Vuokatti  
       
Helmikuu 2018    
4.2. Junioricup ja veteraanit Tampere  
10.-11.2. Junioricup, Veikkaus-cup Jyväskylä  
17.-18.2. Junioricup Siilinjärvi  
24.-25.2. Junioricup Kitee (päivitetty 17.11.)  
       
Maaliskuu 2018    
3.-4.3. Salpausselän kisat Lahti  
17.-18.3. HS-kilpailut Rovaniemi  
18.3. Teuvo Koljosen muistokisat Joensuu Pyhäselkä  
24.3. Kyöpelin kisat Suonenjoki  
25.3. Kuilun kisat Siilinjärvi  
24.-25.3. Pienmäen SM Taivalkoski (tietoja päivitetty 6.10.)  
     
       
Kansainväliset mestaruuskilpailut 2018    
19.-21.1. Lentomäen MM Oberstdorf (GER)  
26.-28.1. PM-kilpailut Vuokatti  
27.1.-4.2. Nuorten MM Goms-Kandersteg (SUI)  
9.-25.2. Olympialaiset Pyeongchang (KOR)  
       
Suomessa järjestettävät kansainväliset kilpailut 2017-2018  
25.-27.11. Ruka Nordic  Kuusamo  
16.-17.12. Continental Cup Lahti  
13.-14.1. Continental Cup Kuusamo  
26.-28.1. PM-kilpailut Vuokatti  
3.-4.3. Salpausselän kisat Lahti  
       
SM-kilpailut ja HS-kilpailut 2017-2018    
18.-19.11. SM-kilpailu Rovaniemi  
31.12. Nuorten SM Vuokatti  
17.1. SM-suurmäki Lahti  
17.-18.3. HS-kilpailu Rovaniemi  
24.-25.3. SM-pienmäki Taivalkoski  
       
Junioricup    
5.12. Taivalkoski    
30.12. Vuokatti    
6.-7.1. Kuopio    
20.-21.1. Lahti    
4.2. Tampere    
10.-11.2. Jyväskylä    
17.-18.2. Siilinjärvi    
10.-11.3. Kitee    
17.-18.3.  Rovaniemi (HS)