Rovaniemi

Käsiohjelma nettiversiona (pdf)

Kilpailijat huom! Lauantain kilpailunumerot jaetaan perjantaina ja lauantaina, sunnuntain kilpailunumerot jaetaan vasta sunnuntaina. Osanottomaksu tulee olla maksettuna ennen numerolapun noutamista.

HUOM! Lauantaina joukkueenjohtajien kokous on klo 17, ei klo 18!

Kisaohjelma:

Perjantai 18.11. 2016

15.00-17.00 Sprintin virallinen harjoitus

18.00             Joukkueenjohtajien kokous, sprintti, hiihtostadion

LAUANTAI 19.11.2016

09.00-9.25    Latu auki verryttelyä varten

9.30               Naiset sprintti, vapaa hiihtotapa, karsinta

                      Miehet sprintti, vapaa hiihtotapa, karsinta

11.30             Naiset 1. alkuerä

11.36             Naiset 2. alkuerä

11.42             Naiset 3. alkuerä

11.48             Naiset 4. alkuerä

11.54             Naiset 5. alkuerä

12.00             Miehet 1.alkuerä

12.06             Miehet 2.alkuerä

12.12             Miehet 3.alkuerä

12.18             Miehet 4.alkuerä

12.24             Miehet 5.alkuerä

12.31             Naiset 1. välierä

12.38             Naiset 2. välierä

12.45             Miehet 1. välierä

12.52             Miehet 2. välierä

12.59             Naiset Finaali

13.08             Miehet Finaali

13.18             Kukitus ja palkintojen jako, naiset ja miehet, 3 parasta

                      lehdistötilaisuus 3 parasta

13.45             Yhdistetyn SM 10 km

15.00-16.00   Latu suljettu kunnostuksen vuoksi

16.00-18.00   Virallinen harjoitus, perinteiset matkat

18.00             Joukkueenjohtajien kokous, hiihtostadion

SUNNUNTAI 20.11.2016

09.00-10.55 Latu auki verryttelyä varten

11.00             Naiset 10 km perinteinen hiihtotapa

12.00-12.25   Latu auki verryttelyä varten

12.10             Kukitus ja palkintojen jako, naiset 3 parasta

                      lehdistötilaisuus 3 parasta

12.25.30        Miehet 16,5 km perinteinen hiihtotapa

14.15             Kukitus ja palkintojen jako, naiset 3 parasta

                      lehdistötilaisuus 3 parasta