Kilpailuaikataulu

Alustava kilpailuaikataulu

Torstai. Kisakanslia auki 16:00-20:00

12:00-14:00 Palomiesten ja Poliisien EM-kisat
15:00-18:00 Sprinttirataan tutustuminen/avoin harjoitus
18:00 Joukkueenjohtajien kokous, Puijon Hiihtostadion rakennus 3 krs.
 

Perjantai. Kisakanslia auki 08:00-16:00

08:00 Sprinttirata avataan
08:50 Sprinttirata suljetaan (N karsinta)
09:00 Kisat alkavat
N20 sprintti V Aika-ajo
N18 sprintti V Aika-ajo
9:45 Sprinttirata auki
10:00 Sprinttirata suljetaan (N erähiihdot)
12:00 Sprinttirata auki (Kun N erävaihe ohi)
12:15 Palkintojenjako, sarjat N20 ja N18
12:30 Sprinttirata suljetaan (M karsinnat)
M20 sprintti V
M18 sprintti V
13:30 Sprinttirata auki
13:50 Sprinttirata suljetaan (M erähiihdot)
16:15 Palkintojenjako, sarjat M20 ja M18
16:00-17:30 Palomiesten ja Poliisien Em-kisat
18:00-20:00 Avoimet harjoitukset
18:30 Joukkueenjohtajien kokous, Puijon Hiihtostadion rakennus 3 krs

Lauantai. Kisakanslia auki 08:00-16:00

08:00 Rata avataan
09:20 Rata suljetaan
09:30 Kisat alkavat N23, N20, N18, N17 Väliaikalähdöt
12:45 Miesten sarjat alkavat M23, M20, M18, M17
Palkintojen jaot päivän aikana.
17:00- Ladut auki (latujen ajo kilpailuiden päätyttyä)
18:00 Joukkueenjohtajien kokous, Puijon Hiihtostadion rakennus 3 krs

Sunnuntai. Kisakanslia auki 08:00-16:00

08:00 Rata avataan
08:50 Rata suljetaan
09:00 N23 Takaa-ajo
09:45 N20 Takaa-ajo
10:30 N18 Takaa-ajo
11:15 N17 Takaa-ajo
Palkintojen jaot sarjojen päätyttyä, kun seuraava sarja lähtenyt.

12:15 M23 Takaa-ajo
13:15 M20 Takaa-ajo
14:15 M18 Takaa-ajo
15:15 M17 Takaa-ajo
Palkintojen jaot sarjojen päätyttyä, kun seuraava sarja lähtenyt.

Huom.! Aikataulu on hyvin alustava ja voi muuttua merkittävästikin.